एसईई दिने विद्यार्थी र निरीक्षकले अनिवार्य रुपमा पोसाक लगाउनुपर्ने नत्र…

प्रकाशित मिति: March 22, 2019 4:53 pm

काठमाडौँ – आइतबारदेखि हुने यस वर्षको माध्यमिक शिक्षा परीक्षा एसईईमा परीक्षार्थी र शिक्षकलाई लमजुङमा विद्यालय पोसाक अनिवार्य गरिएको छ । विद्यालय पोसाक नलाएका परीक्षार्थीले परीक्षा दिन पाउने छैनन् भने शिक्षक, केन्द्राध्यक्ष, सहायक केन्द्राध्यक्ष साथै निरीक्षकले पनि केन्द्रमा बस्न पाउने छैनन् ।

परीक्षा हलभित्र मोबाइल लैजान पूर्णरूपमा निषेध लगाइएको छ । सहायक केन्द्राध्यक्ष, परीक्षार्थी र निरीक्षकले पनि भित्र मोबाइल बोक्न पाउने छैनन् । केन्द्राध्यक्ष र निरीक्षणमा जाने व्यक्तिले मोबाइल बोक्न पाउने भए पनि साइलेन्स मोडमा राखेको हुनुपर्छ । कसैले पनि गेसपेपर तथा सोही प्रकृतिका पकेट बुकहरू बिक्रीवितरण गर्न पाउने छैनन् । परीक्षा लक्षित फोटोकपी तथा फ्याक्स गर्न पाउने छैनन् ।

परीक्षा बिथोल्ने अमर्यादित कार्य गर्दा शिक्षा ऐन २०२८ कोविपरीत हुने भएकाले उक्त कार्य गरेमा सोही ऐनको दफा १७, १ (क) को क, ग, ङ तथा च अनुसार कसुर हुने र कसुरको मात्रा हेरेर १ लाख रुपैयाँसम्म जरिवाना, ६ महिनासम्म कैद वा दुवै सजाय हुनेछ ।

सम्बन्धित शीर्षकहरु

दौडधुपमा दाहाल, पार्टीका अर्का अध्यक्ष ओलीबाट ‘धोका’

काठमाडौँ – नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले अर्का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीबाट......

मेडिकल कलेज सञ्चालकको ध*म्की, ‘पढाउन सक्दैनौँ’

काठमाडौँ – चिकित्सा शिक्षा आयोगले निर्धारण गरेको शिक्षण शुल्कमा विद्यार्थी भर्ना नसक्ने निजी मेडिकल कलेज......