ब्रेकिङ न्युज

रोजी र खोजीको केन्द्र बन्दै सर्वनाम शिक्षालय

प्रकाशित मिति: July 7, 2019 4:08 pm

काठमाडौँ – काठमाडौको जोरपाटीमा अवस्थित सर्वनाम शिक्षालयले यस वर्षको एसइई परिक्षामा विगतको उत्कृष्टतालाई कायम राख्दै यस बर्ष थप ऐतिहासिक सफलता प्राप्त गरेको छ । जोरपाटी भेगको उत्कृष्ट शैक्षिक गन्तव्यको रुपमा ख्याती कमाइरहेको सर्वनामले अब्बलताको कसीमा यस बर्ष पनि आफुलाई प्रमाणित गरेको छ । यस बर्षको एसइई परिक्षामा सर्वनामका छिरिङग टासी शेर्पाले एसइइमा सर्बोत्कृस्ट ४ जिपिए ल्याएका छन । जम्मा ६९ जना विद्यार्थी एसइइ परिक्षामा सहभागी भएका थिए जसमध्ये लाक्पा डोल्मा शेर्पा , सुमन योन्जन ,नीलम तामाङगले ३.९ जिपिए रेनुका पोख्रेलले ३.८ लमु यन्जी शेर्पा, अनुस्का स्याङगताङ कर्मा डोमा शेर्पा निमा शेर्पाले ३.७ जिपिए ल्याएको उक्त बिद्यालयका प्रीन्सिपल दुर्गानाथ सिवाकोटीले बताए । उनका अनुसार ४६ जनाले एप्लस र २३ जनाले ए ग्रेडमा उतिर्ण भएको जानकारी दिए ।

एसइई परिक्षामा सर्वोत्कृष्ट नतिजा ल्याएको सर्वनामको अहिले सर्वत्र चर्चा परिचर्चा चलिरहेको छ । एसइईमा उत्कृष्ट नतिजा सँगै विद्यालयमा पत्रकार भेटघाट कार्यक्रमको आयोजना गरि विद्यार्थीहरुसँग अन्तरसंवाद कार्यक्रमको आयोजना गरेको थियो । विद्यालयमै आयोजित पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा विद्यार्थीहरुले आफ्ना अनुभवहरु वाँडेका थिए । विद्यार्थीहरुले सर्वनामका कारण आफ्नो जीवनमा नौलो बिहनी आएको बताएका छन् । उत्कृष्ट शैक्षिक वातावरणमा पठनपाठन , सहयोगी विषय विशेषज्ञ शिक्षक शिक्षिका , सँधै प्रोत्साहन गरेर अगाडी बढ्न हौसला दिने प्रिन्सिपल र विधालय व्यवास्थापन परिवारका कारण आफुहरुको रिजल्ट राम्रो आएको बताए । कुराकानीको क्रममा विधाथीहरुले सर्वनाम बाट आफुहरुले सर्टिफिकेटमा राम्रो नम्बर मात्र नपाएको जीवनमा आवश्यक पर्ने नैतिकता , अनुसाशन , व्यक्तित्व विकासका कुराहरु पनि पाएको बताए ।

पत्रकार भेटभाट कार्यक्रममा विद्यार्थीहरुको सवैभन्दा सवल पक्ष त हरेकले आफ्नो जीवनको गन्तव्य निर्धारण गरिसेका थिए । सवैसँग आफ्नो लक्ष्य स्पष्ट थियो । आफ्नो सपनाको संसारको यात्री जस्ता सबै विद्यार्थीहरुले आफ्नो भावी योजना पनि सुनाए । कसैले डाक्टर बन्ने , कसैले इन्जिनियर , कसलै पाइलट , कसैले डेन्टिस त कसैलै सिए र ल्याब टेक्नीसियन सम्म बन्ने सपना बुनेका रहेछन् । विद्यार्थीहरुले स्कुलले आफ्नो रुचि अनुसारको सपना बनाउँन प्रोत्साहन गरेका कारण आफुहरुले भविश्यको गोरेटो निर्धारण गर्न सफल भएको बताए ।

एसइईमा कमाल गरेको सर्वनामले कक्षा ११ मा भर्ना खुल्ला गरेको छ । व्यवस्थापन संकायका सबै विषयहरु पढाईहुने गरि भर्ना खुल्ला भएको छ । एसईइको रिजल्ट सँगै विद्यार्थीहरुको आकर्षणको दर पनि ह्वातै बढेको प्रिन्सिपल डि एन शिवाकोटीले जानकारी दिनुभयो । व्यवस्थापन बढ्ने सबैजसो विद्याथीले कक्षा ११ पनि सर्वनाममै पढ्ने भएका छन् भने बाहिरबाट पनि इन्क्वाइरिजहरु वढिरहेको छ । पछिल्लो समय सर्वनाम टपरको भ्वाइस र च्वाइस बनिरहेको छ ।

सम्बन्धित शीर्षकहरु

एकैदिन थपिए ७२ जना कोरोना संक्रमित, काठमाडौँमा पनि ३ जना थपिए

जेठ १२, काठमाडौँ – नेपालमा सोमबार ७२ जना कोरोनाभाइरसका संक्रमित थपिएका छन्। स्वास्थ्य मन्त्रालयले......

बर्षाले भाबुक हुँदै माफ मागिन्, अब आइन्दा सोचेर बोल्छु (हेर्नुहोस् भिडियो)

आज बिहानदेखि वर्षा राउतले दिएको अभिव्यक्त्तिलाई लिएर सामाजिक सञ्जाल तातेको छ । उनलाई गाली गर्नेको ठूलो......