ब्रेकिङ न्युज

एनआरएनए जापानको प्रत्यक्ष तर्फको उपाध्यक्षमा लक्ष्मण बानियाको उम्मेद्वारी

प्रकाशित मिति: August 2, 2019 2:35 pm

काठमाडौँ – जापानका सफल व्यवसायीका रुपमा परिचित बानिया समाज सेवालाई पहिलो प्राथमिकतामा राखछन्।प्राय सबै संस्था हरुमा सल्लाह सुझाव दिने बानिया युवा र विधार्थीको ढुकढुकी नै मानिन्छन् विदेश को ठाउ कसैले कसैलाई मत्लब नदिने ठाउमा पहिलो प्राथमिकता अरुको दुःख मा साथ दिनु नै ठुलो धर्म ठान्दछन्

सन् २००९ सालमा हालका एनआरएनएका अध्यक्ष भवन भट्टको उपस्थितिमा एनआरएनए क्युस्यु क्षेत्रीय समिति औपचारिक गठन भएको थियो। एनआरएनए क्युस्युसँग नजिक रहेका लक्ष्मण बानियाँ एनआरएनए क्युस्यु कार्यसमितिको उपसंयोजक हुँदै २०१७/२०१९ कार्यसमिति संयोजक बन्न सफल भएका थिए।

जापानको क्युस्यु क्षेत्रको सामाजिक कार्यमा सक्रिय युवा बानियाँले फुकुओकाको रहेको नेपाली समुदायको पुरानो संस्था फुकुओका नेपाल सोसाइटीको पनि सदस्य हुँदै उपाध्यक्ष र अध्यक्ष समेत रहेका थिए। उनी विगत ६/७ वर्ष देखि जापानको सामाजिक क्षेत्रमा सक्रिय छन्।

बानियाँ विभिन्न सामाजिक कार्यमा धेरै समय दिन सक्ने, खट्ने र आर्थिक रुपमा पनि सहयोग गर्ने व्यक्तिको रुपमा स्थापित रहेका छन्। फुकुओकामा सबैलाई समेट्ने र नेपाल र नेपालीको सान बोकेको कार्यक्रम नेपाल फेस्टिवल फुकुओकाको कार्यसमितिको विभिन्न क्षेत्रमा जिम्मेवारी निभाउँदै उपसंयोजक र गत वर्ष सम्पन्न नेपाल फेस्टिवल फुकुओका २०१९ को संयोजक भई नेतृत्व समेत लिईसकेका छन्।

उपाध्यक्षमा उम्मेदवारी घोषणा गरेका बानियाँले आगामी कार्यकालको लागि एजेन्डाहरु अगाडि सारेका छन्। उनले नेपाल सरकार, उद्योग वाणिज्य महासंघ लगायत व्यवसायीहरुसँग सहकार्य गरी नेपालमा लगानी भित्राउने, क्युस्यु क्षेत्रको महावाणिज्य दूतको सक्रिय सहभागिताको लागि पहल गर्ने, जापानबाट प्राप्त ज्ञान, सिप, क्षमता र पुँजीलाई नेपाल लैजान पहल गर्ने, जापानिज पर्यटक नेपाल लैजान योजना बनाउँदै कार्यान्वयन गर्ने र जापानमा नेपाली समुदायका बीचमा खेलकूदको विकासमा सक्रिय रहने लगायतका चुनावी एजेण्डाहरु अगाडि सारेका छन्।

सम्बन्धित शीर्षकहरु

रवि लामिछाने आज पनि छुटेनन् : अझै ५ दिन हिरासतमै

काठमाडौँ – रवि लामिछानेलाई थप ५ दिन हिरासतमा राख्न म्याद थपिएको छ । जिल्ला अदालत चितवनले मंगलबार उनीसहित ३......

एनसेल टावरमा आगजनी

फाइल फोटो काठमाडौँ – दाङमा एनसेलको टावरमा आगजनी भएको छ । गए राति अज्ञात समूहले शान्तिनगर गाउँपालिका–५......