ब्रेकिङ न्युज

“मिचाहा र हेपाहा प्रबृत्तिका बिरुद्ध हामी एकजुट बन्नु पर्ने बेला आएको छ”

प्रकाशित मिति: May 10, 2020 9:45 am

– रमेशकुमार पौडेल
सह – संयोजक
राष्ट्रिय युवा संघ, नेपाल ।

हाम्रो देशका सिमानाहरु बारम्बार मिच्दै आएको छिमेकी भारतले महाकालीपूर्व नेपाली भूभाग रहने सुगौली सन्धीविपरित भारतीय सत्ताले लिपुलेक क्षेत्रमा दशकौंदेखि गरेको अतिक्रमण र केही वर्षदेखि नेपाली भूभागमा बनाएको बाटो उद्घाटन गरेर आफ्नो मिचाह र हेपाह प्रवृतिलाई निरन्तरता दिएकोमा नेपाल सरकारले परराष्ट्रमन्त्रालयमार्फत आपत्ति जनाएको छ ।

हाम्रो पार्टी नेकपाले पनि यो कदमको कडा शब्दमा बिरोध गरेको छ । यस्का लागि पार्टी र सरकारलाई धन्यवाद भन्दै यहाँ भारतले मिचेको जमिन फिर्ता लिन सरकारले अब देशका सबै राजनीतिक दलहरुलाई एकतावद्ध बनाउँदै संसदमा संकल्प प्रस्तावलगायत अरु कडा कदमहरु चाल्न आवश्यक छ । विस्तारवादी भारतीय सत्तालाई झुकाएर आफ्नो जमिन फिर्ता लिन जनताले विश्वास गरेको वर्तमान सरकारले अन्तराष्ट्रिय समुदायसंग साथ लिएर कडा र आवश्यक कुटनैतिक कदम चाल्नेछ भन्ने विश्वास गर्दै हाम्रा सत्ता स्वार्थहरु जाती र पार्टी भन्दा माथि उठेर सरकारलाई सम्पूर्ण हिसाबले साथ दिनु आवश्यक छ ।

सरकारलाई हाम्रो आग्रह छ तत्काल सिमा क्षेत्रमा हाम्रो सुरक्षा फौज लगि तहा क्याम्प राखौ र हाम्रो जमिनको रक्षा गरौ ।पहिलै सिमामा ससस्त्र पुलिसको पोष्ट राख्ने सरकारको निर्णय यहाँ कस्का कारणले रोकियो र भएन ? सरकारको निर्णय त भएको भन्ने हामीले सुनिरहेका थियौ । यस्ता बिषयमा पनि सरकारका सम्बन्धित निकाएका मान्छेहरु सचेत हुनु जरुरी छ । अहिले हाम्रा मिचिएका र गुमेका भुमीहरु फिर्ता लिने सहि मौका पनि हो । यो मौका हामीले गुम्न दिनु हुन्न । तसर्थ हामी सबैले एकठाउमा उभिएर एकीकृत पहलको जरुरी छ । अर्को तिर सिहंदरवार अगाडि केही चिनीयाहरुले आफ्नो देशको फिर्तीको माग गरि लकडाउनको आदेश तोड्दै जे गरे त्यो बिषयले पनि निक्कै गम्भीर बनाएको छ ।

लकडाउनका बेला तहासम्म दर्जनौ विदेशी नागरिकहरुलाई सिहदरवासम्म कस्ले आउन दियो ? र किन दिईयो खोजी गरि कार्वाही होस् । र, ती बितन्डाकारी चिनियाहरुलाई पनि कडा कारवाही गरियोस् । तिनीहरु आफ्नो देश फिर्ता जाने र जान नपाएको भए त आफ्ना राजदुतावास अगाडि पो प्रदर्शन विरोध गर्ने होली नी । यी चिनीयाहरुको हेपाहा शैलीको जति निन्दा गरे नि कम हुन्छ । जुनसुकै नाममा भएको मिचाहा र हेपाहा प्रबृत्तिका बिरुद्ध हामी हाम्रो राष्ट्रिय स्वाधीनता र स्वाभीमानको रक्षाका लागि एकजुट बन्नु पर्ने बेला आएको छ । अरु बिषयमा राजनीति गर्दै गरौला । देशको स्वाधीनता र स्वाभीमान दुखेका बेला हामी सबैलाई दुख्नु पर्छ । हामी एकजुट हुनुपर्छ । सम्पुर्ण राजनीति दलहरु, नागरिक समाज लगायत सम्पुर्ण वर्ग ,क्षेत्र र लिङ्गका जनताहरुलाई एकजुट भएर मिचाहा र हेपाहा प्रबृत्तिका बिरुद्ध उभिन हार्दिक अपील गर्दछु ।

सम्बन्धित शीर्षकहरु

एकैदिन थपिए ७२ जना कोरोना संक्रमित, काठमाडौँमा पनि ३ जना थपिए

जेठ १२, काठमाडौँ – नेपालमा सोमबार ७२ जना कोरोनाभाइरसका संक्रमित थपिएका छन्। स्वास्थ्य मन्त्रालयले......

बर्षाले भाबुक हुँदै माफ मागिन्, अब आइन्दा सोचेर बोल्छु (हेर्नुहोस् भिडियो)

आज बिहानदेखि वर्षा राउतले दिएको अभिव्यक्त्तिलाई लिएर सामाजिक सञ्जाल तातेको छ । उनलाई गाली गर्नेको ठूलो......