ब्रेकिङ न्युज

मलेसियामा गर्भपतन गराएकी थापालाई १० बर्षको जेल सजाय

प्रकाशित मिति: May 30, 2018 4:11 pm

क्वालालम्पुर – रोजगारीको सिलसिलामा मलेसिया पुगेकी नेपाली चेली निर्मला थापालाई १० बर्षको जेल सजाय सुनाएको छ ।उनले गर्भपतन गराएको कारण स्थानीय अदालतका न्यायाधिश मुसिरी पीटले १० बर्षका लागि जेल सजाय सुनाएका हुन् ।

तामान सिकुस्थित एक पोलक्लिनिकमा असावधानीवश रहेको गर्भको बच्चा मारेको अभियोगमा २० दिन अघि उनी पक्राउ परेकी थिइन् ।

२४ बर्षीया थापाालाई अक्टोबर ९ तारिखका दिन गर्भपतन गराएको अवस्थामा रंगेहात पक्राउ गरेको प्रहरीले जनाएको छ । पक्राउपछि मुद्दा दायर गरिएकोमा सोमबार यसको फैसला भएको थियो । तर, मलेसियन भाषामा लेखिएको सजाय आफूले ढिलो गरी बुझेको थापाले बताएकी छिन् । उनलाई अदालतले १२ नोभेम्बरमा दोभासेसहित निर्णय पुनर्विचारका लागि मौका दिएका मलेसियाका संचारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । मलेसियामा भर्खर जन्मिएको बच्चा वा जन्माउनुअघिको बच्चा मारेमा १० बर्षसम्म कैद सजायको कानुनी प्रावधान छ ।

थापा मलेसियाको पेनाङस्थित एक फ्याक्ट्रीमा कार्यरत छिन् । तर, उनको गर्भ कस्को हो भन्ने नखुलेको प्रहरीले बताएको छ । मलेसियामा अवैध सम्बन्धका कारण हजारौं आप्रवासी महिलाहरुले यस्ता झमेला झेल्दै आएका छन्  ,  वासी महिलाहरुले यस्ता झमेला झेल्दै आएका छन् ।

सम्बन्धित शीर्षकहरु

प्रधानमन्त्रीको परराष्ट्र सल्लाहकारमा भट्टराई र प्रमुख स्वकीय सचिवमा भण्डारी, हरेक साता सञ्चार भेटघाट गरिने

कात्तिक २६, काठमाडौँ – प्रधानमन्त्रीको परराष्ट्र सल्लाहकारमा डा राजन भट्टराई र प्रमुख स्वकीय सचिवमा......

काङ्ग्रेसका नेता उप्रेतीको ८४ वर्षको उमेरमा निधन

कात्तिक २६, काठमाडौँ – नेपाली काङ्ग्रेसका पूर्वमहासमिति सदस्य एवं धादिङ जिल्लाका नेता तेजप्रसाद......